pielęgniarka ze strzykawką

Przypominamy, że dalej możliwe są zapisy na szczepienie w naszej Przychodni. Zapisywać się mogą pacjenci z kolejnych roczników- zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Zdrowia, ale także pacjenci starsi, którzy wcześniej nie zdecydowali się na szczepienie. Najprościej zrobić to dzwoniąc do Przychodni.

Po wyznaczonym terminie szczepienia przyjdzie do pacjenta SMS z informacją o dniu i godzinie szczepienia.

Nie ma możliwości wyboru preparatu do szczepienia, gdyż ich dostępność jest zależna od dostaw, które mają zmienny harmonogram. Także termin szczepienia jest ściśle zależny od dostaw szczepionek.
Dziękujemy za duże zainteresowanie oraz bardzo dobrą współpracę pacjentom, którzy już się zaszczepili. Jesteśmy pod wielkim wrażeniem jaką odpowiedzialną postawę wykazali najstarsi mieszkańcy gminy, których wyszczepialność szacujemy na około 70 procent. Mamy nadzieję, że kolejne roczniki pójdą w ślady starszych.

Z dumą informujemy, że na dzień 30 kwietnia 2021r. Przekroczyliśmy liczbę 1000 zaszczepionych osób.

Pragniemy nadmienić, że pielęgniarka koordynująca Program Szczepień korzysta z każdej możliwości zamawiania dodatkowych dawek szczepień, a cały zespół Przychodni stara się zorganizować pracę tak, żeby możliwe było ich jak najszybsze i najbardziej efektywne wykorzystanie.

Dzięki zapisom i rejestracji prowadzonej przez SPZOZ Śliwice, większość szczepień trafia do pacjentów podmiotu i mieszkańców gminy, a w razie odroczenia pacjenta od szczepienia lub jego rezygnacji na bieżąco są zapraszani do szczepienia kolejni pacjenci z listy, co sprawiło, że nie było konieczności zniszczenia żadnej dawki, a zaszczepieni zostali przede wszystkim najstarsi, chętni mieszkańcy gminy.