pomieszczenie rejestracji w budynku spzoz

W związku z wprowadzeniem stanu zagrożenia epidemiologicznego, w trosce o zdrowie Mieszkańców, zwracamy się z prośbą o pozostanie w tym trudnym czasie w domach! #zostanwdomu.
Kategorycznie unikajmy imprez rodzinnych i spotkań towarzyskich. Apelujemy, by Mieszkańcy, którzy w ciągu ostatnich 14 dni wrócili z zagranicy lub mieli kontakt z takimi osobami pozostali w domach! (14 dni).

Wszystkim osobom samotnym, starszym, niezdolnym do zaspokojenia podstawowych potrzeb, zapewnimy konieczną pomoc.

Niezbędne lekarstwa oraz artykuły żywnościowe zostaną dostarczone do domu bezpłatnym transportem.

  • W sprawie leków prosimy dzwonić codziennie od 8.00 - 15.00 do Przychodni w Śliwicach (tel. 52 334 00 19).
  • W kwestii artykułów żywnościowych i innych ważnych spraw prosimy dzwonić codziennie od 8.00 - 20.00 do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej tel. 52 334 07 27 lub 531 490 091.

Osoby, które będą objęte kwarantanną otrzymają kompleksową pomoc na innych zasadach podanych przez SANEPID.

W Przychodni w Śliwicach na czas stanu epidemiologicznego obowiązuje wyłącznie rejestracja telefoniczna. Należy przyjść na umówioną wizytę nie wcześniej niż 5 minut przed ustaloną godziną.
Można również otrzymać telefoniczną poradę medyczną (także w dni wolne od pracy) w godz. od 9.00 - 12.00 dzwoniąc do Przychodni (tel. 52 334 00 19).

Osoba podejrzewająca u siebie koronawirusa, w przypadku wezwania karetki pogotowia, powinna oczekiwać na przyjazd zespołu ratownictwa medycznego w odizolowanym, wietrzonym pomieszczeniu i unikać kontaktu z domownikami oraz przedmiotami codziennego użytku.


Urząd Gminy, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej oraz Zakład Usług Komunalnych wstrzymują do odwołania bezpośrednie przyjmowanie interesantów. Wszystkie sprawy można załatwiać telefonicznie lub mailowo w godzinach pracy.

  • Urząd Gminy Śliwice tel. 52 334 07 11 lub mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej tel. 52 334 07 27 lub mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • Zakład Usług Komunalnych tel. 52 334 00 65 lub mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zakład Usług Komunalnych informuje, że nie będą spisywane liczniki wodomierzy. Opłaty za zużycie wody będą naliczane odpowiednio do poprzedniego okresu rozliczeniowego.

Targowisko gminne pozostaje nieczynne.

Policja w Śliwicach zaleca ograniczenie osobistych wizyt w posterunku i zachęca do kontaktu telefonicznego z dzielnicowym tel. 786 859 110 (111). Po dokonaniu weryfikacji zgłoszenia Mieszkańcy otrzymają informację dotyczącą dalszego postępowania.

Parafia w Śliwicach informuje, że jest dyspensa od Mszy Świętej. Na Mszę mogą przychodzić wyłącznie osoby, które mają zamówione intencje. Odwołane zostają Drogi krzyżowe, Gorzkie żale i Nowenna. Ksiądz Prałat zachęca do rodzinnej modlitwy różańcowej w domach o godzinie 20.30.


Restauracja ,,Pod Sosną’’ ,,Olimpia’’ i pizzeria ,,Przyguś’’ przygotowują posiłki wyłącznie na wynos.

Prosimy o zapoznanie się z dołączonymi zaleceniami w przypadku wystąpienia niepokojących objawów chorobowych, charakterystycznych dla koronawirusa.

Pobierz informację w formacie PDF

pdfinformacja-dot-koronawirusa.pdf

Wójt Gminy Śliwice- Daniel Kożuch ;  Dyrektor SPZOZ-Wojciech Kroplewski

Bieżące informacje dostępne na stronach:
https://www.gov.pl/web/koronawirus

https://gis.gov.pl